Ropažu novads

  30470
  Iedzīvotāji
  534
  Platība km²

  Ropažu pagasts

  Administratīvais centrs: Ropaži

  Ciemi: Augšciems, Bajāri, Bajārkrogs, Gaidas, Jaunbagumi, Jaunmucenieki, Kangari, Kākciems, Lielkangari, Mucenieki, Podkājas, Ropaži, Rotkaļi, Silakrogs, Tumšupe, Ūlupji, Vāverkrogs, Villasmuiža, un Zaķumuiža

  Iedzīvotāji: 6837

  Platība: 326,4 km²

  Ropažu novads atrodas Vidzemē un robežojas ar Garkalnes, Siguldas, Ogres, Ikšķiles, Stopiņu, Salaspils, Inčukalna un Mālpils novadiem. Novada administratīvais centrs ir Ropažu ciems, kas atrodas 35 km attālumā no Rīgas un no Siguldas, 21 km attālumā no Ogres. Vairāk nekā 60% Ropažu novada teritorijas aizņem meži, ap 4% no teritorijas aizņem purvi.

  Novadam cauri plūst Lielā Jugla, kas ir lielākā upe Ropažu novadā. Lielākie ezeri – Silezers un Lielkangaru ezers. Cauri Ropažu novadam iet starptautiskā automaģistrāle VIA Baltica un Lubānas šoseja.

  Garkalnes pagasts

  Administratīvais centrs: Garkalne

  Ciemi: Langstiņi, Bukulti, Priedkalne, Suži, Berģi, Upesciems

  Iedzīvotāji: 9497

  Platība: 150,5 km²

  Interneta vietne: www.garkalne.lv

  Garkalnes novads ir pašvaldība Vidzemes dienvidrietumu daļā pie Rīgas pilsētas austrumu robežas. Robežojas ar Rīgu un Carnikavas, Ādažu, Stopiņu, Ropažu novadiem un Inčukalna novada Vangažu pilsētu un Inčukalna pagastu. Novada administrācija atrodas Rīgas pilsētas robežās Berģos, Brīvības gatvē 455. Garkalnes novads atrodas Piejūras zemienes Rīgavas līdzenumā un Viduslatvijas zemienes Ropažu līdzenumā. Augstākais punkts ir Buļļu kalns (32,3 m). Galvenās upes ir Lielā Jugla, Mazā Jugla (kā robežupe starp Garkalnes novadu un Stopiņu novadu), Krievupe, Jugla, nelielā upes posmā Tumšupe. Lielākie ezeri novadā ir Lielais Baltezers, Langstiņu ezers, Lielais Jūgezers, Mālezers un Upesciema dīķi. Novada austrumu daļā atrodas Maltuves purvs.

  Novadu šķerso autoceļi A1 (E67), A2 (E77), A4 (kā Rīgas apvedceļa daļa), kā arī 1. šķiras autoceļš P3 un citi, zemākas kategorijas ceļi. Novadu šķērso Rīgas – Valkas dzelzceļa līnija (stacijas Baltezers, Garkalne, Krievupe).

  Stopiņu pagasts

  Stopiņi

  Administratīvais centrs: Ulbroka

  Ciemi: Dreiliņi, Saurieši, Upeslejas, Vālodzes, Līči, Dzidriņas, Rumbula, Cekule

  Iedzīvotāji: 11458

  Platība: 53,5 km²

  Interneta vietne: www.stopini.lv

  Stopiņu novads atrodas Latvijas centrālajā daļā, Rīgas plānošanas reģionā. Novads robežojas ar galvaspilsētu Rīgu un ietilpst Lielrīgas aglomerācijā. Stopiņu novada teritorija aizņem 53,5 km².

  Stopiņu novadam ir kopīgas robežas ar Garkalnes, Salaspils un Ropažu novadu. Attālums no Stopiņu novada administratīvā centra līdz Rīgai – 5 km, līdz Salaspilij – 21 km, līdz Ogrei – 26 km. Novada teritoriju šķērso Rīgas apvedceļš A4 (Baltezers – Saulkalne), autoceļš P2 (Juglas papīrfabrikas ciemats – Upesciems), autoceļš P4 (Rīga – Ērgļi), autoceļš P5 (Ulbroka – Ogre) un dzelzceļa līnijas Rīga – Ērgļi un Rīga – Krustpils. Gar dienvidu robežu stiepjas Rīgas – Daugavpils šoseja A6. Stopiņu novada teritorijā perspektīvā paredzēts izbūvēt maģistrāles E22 ievadu Rīgā.

  Stopiņu novadā ir pieejams sabiedriskais transports – autobusu maršruti savieno novada ciemus ar novada administratīvo centru Ulbroku, kā arī ar Rīgu, Salaspili un Ropažiem. Rumbulas iedzīvotājiem ir iespēja izmantot pasažieru vilciena pakalpojumus.

  Stopiņu novads ir viena no nedaudzajām Latvijas pašvaldībām, kur iedzīvotāju skaits pēdējo desmit gadu laikā palielinās. Iedzīvotāju daudzuma pieaugums noticis, galvenokārt pateicoties iedzīvotāju iekšējai migrācijai valstī. Saskaņā ar CSP datiem, kopš 2000.gada iedzīvotāju skaits Stopiņu novadā ir pieaudzis par gandrīz 52%. Lielākais iedzīvotāju skaita pieaugums saistīts ar individuālās dzīvojamās apbūves un daudzdzīvokļu māju apbūves attīstību. Lielākais iedzīvotāju īpatsvars dzīvo novada centrā Ulbrokā.