Okt 19

Nedēļas aktualitātes | 19.oktobris

Ropažu dome aptaujās iedzīvotājus par iespējamo Garkalnes pagasta sadalīšanu

Ropažu dome rīkos iedzīvotāju aptauju par iespējamo Garkalnes pagasta sadalīšanu. Garkalnes pagasta sadalīšanas plāna projekta pirmais variants paredz nelielas pagasta teritorijas pievienošanu Ādažu novadam. Otrais variants paredz Bukultu, Priedkalnes, Baltezera un Sužu ciema, kā arī dabas teritoriju, Jaunciema kapu teritorijas daļas un iepriekš minēto pirmā plāna varianta vietu pievienošanu Ādažu novada teritorijai. Trešais Garkalnes pagasta sadalīšanas plāna variants paredz pirmajos variantos paredzēto teritoriju, kā arī vēl Priežleju un Garkalnes nodošanu Ādažu novada valdījumā.

Rīga vienojas par vēl 10 autobusu dāvinājumu Ukrainai

Rīgas vicemērs Edvards Ratnieks, kura pārziņā ir sadarbības veidošana ar Ukrainu, informē, ka šodien Rīgas domes sēdē atbalstīta iecere par desmit SIA “Rīgas satiksme” autobusu ziedojumu Čerņihivas apgabala iedzīvotājiem.

“Ukraina var paļauties uz Rīgas pašvaldības morālu un fizisku atbalstu, ko pierādām ar darbiem. Rīgas dome turpina atbalstīt Ukrainu kara apstākļos, un jauns autobusu dāvinājums sniegs būtisku atbalstu pašvaldības funkciju izpildei. Palīdzēt Ukrainai ir mūsu iniciatīva un arī pienākums, jo šādā veidā stiprinām Ukrainas spēju turēties pretī Krievijas īstenotajam karam. Čerņihiva atrodas tuvu Kijivai un tā turpina atgūties pēc Krievijas okupācijas un uzbrukumiem. Tā atjauno infrastruktūru un saskaras ar jauniem okupantu triecieniem. Bet iedzīvotāji un apgabala vadība turpina soli pa solim atjaunot visu. Transports pasažieru pārvadājumiem kara apstākļos ir ļoti vērtīgs ziedojums, lai iedzīvotājiem nodrošinātu pārvietošanās iespējas,” atzīst Edvards Ratnieks, kas norāda, ka jau drīzumā autobusu konvojs uzsāks ceļu uz Ukrainu.

Rosinās neizslēgt no kustību saraksta dzelzceļa pieturu punktus “Dārziņi” un “Rumbula”

Rīgas, Ropažu un Salaspils pašvaldības tikšanās laikā ar VSIA “Autotransporta direkcija’, AS “Latvijas Dzelzceļš” un AS ”Pasažieru vilciens” pārstāvjiem, uzsvēra dzelzceļa pieturu “Dārziņi” un “Rumbula” nozīmīgumu apkaimes iedzīvotāju un apkārtnē esošo rūpniecības iestāžu darbinieku mobilitātei. Ņemot vērā plānoto intervāla grafika ieviešanu dzelzceļa pārvadājumos elektrificētajās līnijās, tai skaitā Rīga – Aizkraukle, svarīgi izvērtēt minēto pieturu perspektīvo izmantošanu, pieturu nepieciešamību mobilitātes nodrošināšanai.

 

Leave a reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *