Mai 22

Velomaršrutu moblitātes projekts virzās uz priekšu

Rīgas dome velomaršrutu izveidei uz Pierīgu plāno piesaistīt 21,2 miljonus eiro no Eiropas Savienības Atveseļošanas un noturības mehānisma fonda. Veloinfrastruktūra tiks veidota virzienā Rīga-Babīte-Piņķi, Rīga-Ulbroka, Rīga-Ķekava, Rīga-Ādaži.

Īstenojot projektu, no galvaspilsētas uz Ulbroku tiks uzbūvēti aptuveni 5,4 kilometri veloceļa, uz Ķekavu – aptuveni 4,1 kilometrs, uz Piņķiem – 7,1 kilometrs, tāpat tiks izbūvēts virziens Rīga – Ādaži.

Kopējās projekta izmaksas ir 25,6 miljoni eiro, no tām Atveseļošanas un noturības mehānisma fonda finansējums ir 21,2 miljoni eiro, bet Rīgas valstspilsētas pašvaldības līdzfinansējums – 4,5 miljoni eiro.

Projekta partneri ir Rīgas plānošanas reģions, Mārupes, Ādažu, Ķekavas un Ropažu novada pašvaldības.

Projektā no Rīgas pašvaldības puses tiks attīstīti tikai pašvaldības administratīvajā teritorijā esošie posmi.

Savukārt Mārupes pašvaldība ar līdzfinansējumu no Atveseļošanas fonda 2,9 miljonu eiro apmērā uzsākusi projekta “Reģionāla mēroga veloinfrastruktūras izveide Mārupes novadā” īstenošanu.

Mārupes pašvaldība iesaistīsies divu reģionāla mēroga velomaršrutu izveidē – Rīga – Mārupe – Jaunmārupe un Rīga – Babīte – Piņķi.

2022.gadā ir veikta abu maršrutu priekšizpēte un izstrādāta izmaksu un ieguvumu analīze. Šogad pašvaldība plāno izstrādāt būvprojektus un šajā būvniecības sezonā veikt būvdarbus maršrutā Rīga – Mārupe – Jaunmārupe, izbūvējot Ziedkalnu ielas posmu.

Leave a reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *