Apr 06

Rīgas Metropole piedalās diskusijā par Bukultu mobilitātes punkta izveidi

Rīgas Metropole kopā ar Rīgas domi, Rīgas plānošanas reģionu, Bukultu apkaimes biedrību un Ropažu novada pašvaldību šī gada 4.aprīlī piedalījās sanāksmē “Mobilitātes punkta Jaunciema gatves, Brīvības gatves un Rīgas-Siguldas dzelzceļa krustpunktā attīstība”.

Sanāksmes mērķis bija meklēt risinājumus Bukultu apkaimes mobilitātes punkta izveidei, apzinoties tā nozīmi Rīgas metropoles areāla mobilitātes uzlabošanai.

Šī sanāksme turpinās pirms gada (20.04.2022.) uzsākto diskusiju ar dažādu institūciju iesaisti par Bukultu mobilitātes punkta potenciālu, kas var kalpot par būtisku ikdienas pārvietošanās mezgla punktu ne tikai apkaimes un pilsētas, bet arī kaimiņu novadu un reģionālā mērogā.

Tikšanās notika Berģos – turpat blakus iespējamā mobilitātes punkta īstenošanas vietai – Ropažu novada pašvaldības Garkalnes pagasta teritoriālā pārvaldē.

Šī mobilitātes punkta attīstības jautājumu vēlamies izmantot arī kā gadījumu starpinstitūciju dialoga veidošanai reģionāla rakstura mobilitātes plānošanā.

Sanāksmē piedalījās Rīgas Metropoles līdzpriekšsēdētājs un Rīgas vicemērs Edvards Ratnieks, Rīgas Metropoles pārstāve un Ropažu novada domes priekšsēdētāja Vita Paulāne, Rīgas Metropole izpilddirektore Anita Līce, RD vicemērs Vilnis Ķirsis, Rīgas plānošanas reģions, RD Pilsētas attīstības departamenta, RD Satiksmes departamenta, Satiksmes ministrijas, “Rīgas Satiksmes”, “Autotransporta direkcijas”, “Latvijas Dzelzceļa”, “Rīgas Apkaimju alianses”, Rīgas pilsētas Apkaimju iedzīvotāju centra, kā arī Ādažu novada un Ropažu novada pārstāvji.

Sanāksmē tika diskutēts par mobilitātes punkta potenciālu un attīstības iespējām, kā arī turpmākie soļi procesa tālākā virzība.

Leave a reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *