Apr 17

Rīgas Metropoles pašvaldības ar Valsts prezidentu pārrunās aktualitātes reģiona sekmīgākai attīstībai

Rīgas un Pierīgas pašvaldību apvienība “Rīgas Metropole” šī gada 18. aprīlī pulksten 10.30 tiksies ar Valsts prezidentu Egilu Levitu, lai pārrunātu aktualitātes, kas svarīgas reģiona sekmīgākai attīstībai, kā arī prezidents apmeklēs vairākus uzņēmumus.

Plānots, ka sarunas laikā metropoles pašvaldību vadība ar prezidentu pārrunās mobilitātes virzienus un tālāku vīziju, investīciju programmu un ES finanšu fondu pieejamību attīstības projektiem un infrastruktūrai, kā arī izveidoto vienoto sadarbības platformu starp Rīgu un citām Rīgas Metropoles pašvaldībām, kas ļauj daudz efektīvāk risināt dažādus ar attīstību saistītus jautājumus. Vienlaikus plānots pievērst uzmanību pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fonda trūkumiem, kas būtiski ierobežo reģiona spēju īstenot infrastruktūras sakārtošanas projektus, tostarp izglītības, mobilitātes, drošības un sociālo jautājumu jomā, kas ir svarīgi reģiona cilvēkkapitāla un ekonomiskā potenciāla palielināšanai vietējā un starptautiskā mērogā.

Valsts prezidents dosies vizītē uz vairākiem metropoles uzņēmumiem – tehnoloģiju uzņēmumu “Robo Pilots”, elektronikas ražošanas uzņēmumu “Volburg” un vienu no mūsdienīgākajiem Eiropā poligonu “Getliņi Eko”.

Rīgas un Pierīgas pašvaldību apvienība “Rīgas Metropole” apvieno Rīgu un teritoriju ap to. Tās kodolu veido Rīga un astoņi Pierīgas novadi un to pilsētas – Ādažu, Ķekavas, Mārupes, Olaines, Ropažu, Salaspils, Saulkrastu un Siguldas.

Oficiālie valsts statistikas dati liecina, ka 2022.gadā Rīgā un Pierīgā dzīvoja 53% valsts iedzīvotāju, turklāt 2/3 valsts iekšzemes kopprodukta tiek saražota tieši Rīgas metropoles areālā. Latvijas ilgtspējīgas attīstības stratēģijā līdz 2030.gadam Rīgas metropole ir noteikta kā valsts nozīmes attīstības mērķteritorija un viena no nacionālas nozīmes interešu telpām, kas stiprina Rīgas kā globāli orientētas Baltijas jūras metropoles lomu, tādējādi veicinot visas valsts attīstību kopumā.

Leave a reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *