Mai 16

Rīgas Metropoles pašvaldības piedalās diskusijā par deinstitucionalizācijas nākotnes izaicinājumiem

Rīgas un Pierīgas apvienības “Rīgas Metropole” pašvaldību vadītāji kopā ar labklājības ministri Eviku Siliņu piedalīsies Rīgas plānošanas reģiona rīkotajā diskusijā, lai pārrunātu deinstitucionalizācijas procesa izaicinājumus pašvaldībām.

Diskusija notiks šī gada 17.maijā.

Latvijā īstenotais deinstitucionalizācijas projekts tuvojas noslēgumam. Pēc Rīgas plānošanas reģiona aptuvenām aplēsēm projektā iesaistītajām reģiona pašvaldībām jau 2024.gadā būs nepieciešami aptuveni 4 miljoniem eiro gadā projektā izveidoto pakalpojumu uzturēšanai un sniegšanai, lai nodrošinātu pakalpojumus cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem un bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, kā arī to likumiskajiem pārstāvjiem.

Deinstitucionalizācijas projekta ietvaros pakalpojumus reģiona pašvaldībās ir saņēmuši 634 bērni ar funkcionāliem traucējumiem, 322 pieaugušie ar garīga rakstura traucējumiem, kā arī 336 bērnu ar funkcionāliem traucējumiem vecāki un aizbildņi.

Deinstitucionalizācijas procesā reģiona pašvaldības veido sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu infrastruktūru, izmantojot ERAF finansējumu. Ieguldīto investīciju apmērs pašvaldību īstenotajos projektos sasniegs 13,47 miljonus eiro, izveidojot pieaugušajiem ar garīga rakstura traucējumiem grupu dzīvokļus, specializētās darbnīcas, dienas aprūpes centrus un atelpas brīdi. Savukārt bērniem ar funkcionāliem traucējumiem izveidoti vai tiek veidoti sociālās rehabilitācijas pakalpojumu centri un dienas aprūpes centrs.

Diskusijā kopā ar Ansi Bogustovu piedalās par nozari atbildīgā labklājības ministre Evika Siliņa, Valsts Saeimas pārvaldes un pašvaldības komisijas vadītāja Daiga Mieriņa, Rīgas plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētājs un Ķekavas novada domes priekšsēdētājs Juris Žilko, Siguldas novada domes priekšsēdētāja Līga Sausiņa un Salaspils novada domes priekšsēdētājs un “Rīgas Metropole” valdes loceklis Raivis Anspaks, kā arī VARAM ministra padomnieks Andris Miglavs. Ar pieredzes stāstiem dalīsies arī Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejas pārstāvis Viesturs Kleinbergs un biedrības “Cerību spārni” valdes priekšsēdētāja Eva Viļķina.

 

Leave a reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *