Jūn 12

Rīgas Metropoles vadība piedalās domnīcas LaSER diskusijā

Rīgas un Pierīgas pašvaldību apvienības “Rīgas Metropole” līdzpriekšsēdētāji – Rīgas vicemērs Edvards Ratnieks un Ādažu novada domes priekšsēdētāja Karīna Miķelsone piedalījās Latvijas Stratēģijas un Ekonomikas risinājumu institūta LaSER rīkotajā diskusijā par mobilitātes un transporta jomas attīstību Rīgas metropoles areālā.

Institūta LaSER mērķis ir izstrādāt un piedāvāt Latvijas politikas īstenotājiem jaunas un inovatīvas un pierādījumos balstītas politiskās idejas. 
Diskusijā tika apskatītas būtiskākās ar transportu saistītās problēmas reģionā, analizēti to cēloņi un kāpēc līdz šim projektu iniciatīvas nav izdevies īstenot.
Tika apspriests arī redzējums par vienotu sabiedriskā transporta sistēmas izveidi Rīgas metropoles reģionā. Šobrīd līdztekus pastāv divas sistēmas – Rīgas pilsētas sabiedriskais transports un reģionālie pārvadājumi, kurus uzrauga Satiksmes ministrija. Būtu svarīgi izveidot vienotu un integrētu transporta sistēmu, lai maršruti nepārklātos.
Tāpat tika pievērtsa uzmanība pārvaldības modelim – kā to uzlabot, lai būtu vienots virzītājs un pārraudzītājs. Šobrīd katra iestāde atbild savas jomas un teritorijas ietvaros, un pietrūkst politiskās gribes, lai vienotos.

 

Leave a reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *