Jūn 30

Forbes apskatā Rīga minēta kā viena no tūristiem draudzīgākajām pilsētām apskatei ar kājām

Forbes ir publicējis investīciju vietnes Insider Monkey sarakstu ar 2024. gada populārākajām pilsētām, kas ir lieliski piemērotas ceļotājiem, kuri uzskata, ka labākais veids, kā izjust galamērķi, ir doties uz vietām pastaigās ar kājām.

Lai izveidotu sarakstu, Insider Monkey izmantoja datus no vairākiem avotiem. Pirmkārt, Insider Monkey analītiķi izmantoja pilsētas pastaigu rādītājus no tādiem avotiem kā Tourlane un WalkScore, pēc tam kartēja attālumus starp populārākajiem tūrisma objektiem. Un, tā kā jūs vēlaties nodrošināt labu gaisa kvalitāti, atrodoties ārā un būt drošībā, viņi analizēja IQAir datus un drošības indeksus no Numbeo, lai sašaurinātu sarakstu līdz 30 pilsētām.

Saraksta augšgalā ir Florence, Itālija, pilsēta, kas pazīstama ar savu renesanses vēsturi un mūžīgo arhitektūru.
Sarakstā dominēja Eiropa, ieņemot pirmās piecas vietas: otrajā vietā ierindojās Latvijas galvaspilsēta Rīga, kam sekoja Hamburga (Vācija); Porto (Portugāle) un Madride (Spānija).

Kā raksta Forbes, šī viduslaiku galvaspilsēta Rīga, kas atrodas pie Baltijas jūras, ir apburoša vieta gājējiem. Tās populārākās apskates vietas — Rīgas Doms, Rīgas Centrāltirgus, Melngalvju nams, Bastejkalna parks un Vērmanes dārzs — atrodas 1,5 jūdžu attālumā viens no otra. Papildus tikai gājējiem paredzētajai vecpilsētai Insider Monkey iesaka apskatīt UNESCO sarakstā iekļauto Vecrīgas apkaimi, ko tā raksturo kā “Rīgas vēsturisko centru”.

Vairāk lasi šeit.

Leave a reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *