Nov 03

Nedēļas aktualitātes | 03.novembris

Nedēļas aktualitātes metropoles pašvaldībās.

Parakstīts labas gribas memorands par Gaujas Nacionālo parku kā pirmo bioreģionu Latvijā

Nozīmīgs brīdis Gaujas Nacionālajam parkam un Siguldas novadam –  starptautiskā bioreģiona forumā parakstīts labas gribas memorands par Gaujas Nacionālo parku kā pirmo bioreģionu Latvijā. Tā ir apņemšanās kopīgiem spēkiem visos iesaistes līmeņos veidot dabai un klimatam draudzīgu, resursu taupīgu, dažādu sabiedrības grupu iekļaujošu un ekonomisko labklājību veicinošu vidi.

Saulkrastu novada un Siguldas novada pašvaldības – “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2023” finālā

Apkopoti konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2023” pēdējās kārtas rezultāti ar katrā plānošanas reģionā visaugstāk novērtētajām pašvaldībām, kas atzītas kā ģimenēm draudzīgākās. Starp tām ir divas metropoles pašvaldības – Saulkrastu un Siguldas. Līdz šī gada 9. novembrim vietnē www.vietagimenei.lv joprojām noris Sabiedrības integrācijas fonda rīkotā konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība” iedzīvotāju balsojums. Balsojuma aptauja pieejama: https://ej.uz/balsojumsGDP

Mobilitātē paliek Dārziņi un Rumbula

Sabiedriskā transporta padomes sēdē tika lemts turpināt izvērtēt pasažieru plūsmu dzelzceļa pieturas punktos – Dārziņi, Rumbula  – pagaidām neizslēgt tās no vilcienu kustības sarakstiem.

Ādažu novadā atklāts vērienīgs saules parks

Carnikavā svinīgi atklāts vērienīgākais atjaunojamās enerģijas projekts šogad Latvijā – saules elektrostacija “Carnikavas SES”. Jaunās saules elektrostacijas atklāšanā piedalījās Ādažu novada pašvaldības priekšsēdētāja Karīna Miķelsone, priekšsēdētājas vietnieks attīstības jautājumos Valērijs Bulāns, projekta investoru un īstenotāju komanda, un citi. Pašmāju investīciju fonds “Merito”, sadarbojoties ar ekspertiem no uzņēmuma “Saules Energy”, projekta realizēšanā piesaistījis un ieguldījis investīcijas 8 miljonu eiro apmērā.

Leave a reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *