Rīga

  627487
  Iedzīvotāji
  307
  Platība km²
  Rīga

  Administratīvais centrs: Rīga

  Administratīvie rajoni: Centra rajons, Kurzemes rajons, Latgales priekšpilsēta, Vidzemes priekšpilsēta, Zemgales priekšpilsēta, Ziemeļu rajons

  Interneta vietne: www.riga.lv

  Rīga ir Latvijas Republikas galvaspilsēta, oficiāli dibināta 1201. gadā.

  Rīga atrodas Baltijas jūras Rīgas jūras līča D piekrastē, Piejūras zemienes Rīgavas līdzenumā. Rīgas vēsturiskais centrs izvietots Daugavas labajā krastā, aptuveni 10 km no tās ietekas Rīgas jūras līcī.

  Rīga jau vairāk nekā 800 gadus ir iedvesmas pilsēta. Tas vienmēr ir piesaistījis ceļotājus, mudinot viņus kavēties, palikt vai atgriezties.

  Rīga ir mūsdienīga kosmopolītiska metropole ar bagātu kultūrvēsturisko mantojumu, kas ir manāms pilsētas arhitektūrā, kultūras dzīvē, kā arī tās straujā pilsētvides attīstībā un aktīvā sadarbībā ar citām pilsētām. Pilsētas administrācijas mērķis ir pārvērst Rīgu par aktīvu un konkurētspējīgu izglītības un kultūras centru, kas ir vesels un drošs. Mēs tiecamies attīstīt augsti efektīvu pilsētas pārvaldi, kā arī saglabāt Rīgu kā zaļu pilsētu, būvējot jaunas un modernas ēkas. Mēs vēlamies, lai Rīgas pilsēta arī turpmāk kalpotu par Latvijas ekonomikas dzinējspēku, un vēlamies, lai pilsēta būtu viegli pieejama ikvienam – pa sauszemi, dzelzceļu, jūru vai gaisu.