Aug 29

“Rīgas Metropoles” vadība ar karā cietušo Ukrainas pašvaldību vadītājiem pārrunās sadarbību un atbalstu Ukrainas atjaunošanā

Otrdien, 30.jūnijā, Rīgas un Pierīgas pašvaldību apvienības “Rīgas Metropole” un Ukrainas pilsētu sadarbības ietvaros notiks Rīgas Metropoles vadības un Novogradas-Volinskas pilsētas, Voznesenskas pilsētas un Trostjanecas pilsētas domes priekšsēdētāju attālināta tikšanās, kas veltīta pieredzes apmaiņai, kas palīdzētu veiksmīgāk atjaunot kara izpostīto daļu.

No “Rīgas Metropole” puses tikšanās piedalīsies abi tās līdzpriekšsēdētāji – Ādažu novada domes priekšsēdētājs Māris Sprindžuks un Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Edvards Smiltēns, kā arī apvienības izpilddirektore Kristīne Cinkus. Tikšanās notiks vasaras sākumā “Rīgas Metropole” noslēgtā sadarbības memoranda ar vairākām Ukrainas pilsētām ietvaros. Visas sadraudzības pilsētas un to apkārtne ir cietušas no Krievijas izraisītā kara.

Latvija Ukrainai var palīdzēt ne tikai ar militāru un sociālu atbalstu, bet arī ar savām zināšanām. Līdzās karadarbībai atbrīvotajās teritorijās notiek tās atjaunošanas darbi, kurus līdzfinansē Eiropas Savienības fondi. Līdz ar to Ukrainas pašvaldībām ir ļoti svarīgi iegūt vairāk zināšanu par šo līdzekļu atbilstošu administrēšanu, projektu sagatavošanu un arī zaļās politikas kursu, kas šobrīd ir svarīgs projektu kritērijs.

“Rīgas Metropole” pašvaldībām ir izveidojusies cieša sadarbība ar Ukrainas pilsētām un “Rīgas Metropole” pašvaldības ir gatavas tās atbalstīt atjaunošanas darbos arī ar savām zināšanām un pieredzi – kopš Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā Rīgas metropoles pašvaldības ir praktiski pilnībā modernizējušas inženierkomunikāciju tīklus, īstenojušas vērienīgus Eiropas savienības līdzfinansētus projektus, atjaunojušas ēkas, atbilstoši jaunākajām energoefektivitātes prasībām.

Vienlaikus tikšanās laikā tiks pārrunātas arī citas sadarbības formas, tostarp par iespējām rīkot bērnu nometnes.

Tikšanās piedalīsies Novogradas-Volinskas pilsētas domes priekšsēdētājs Mikola Borovets, Voznesenskas pilsētas domes priekšsēdētājs Jevgeņijs Veļčko, Trostjanecas pilsētas domes priekšsēdētājs Jurijs Bova, kā arī Ukrainas Mazo pilsētu asociācijas izpilddirektore Oksana Kiriļuka.

Šī gada 24. februārī Trostjanecas pilsētai uzbruka un kā pirmo to ieņēma Krievijas karaspēks līdz Ukrainas spēki to atbrīvoja 2022. gada 26. martā. Tajā dzīvoja 27,8 iedzīvotāju un tā atrodas 35 km attālumā no Krievijas robežas.

Voznesenskas pilsēta atrodas karadarbībai pakļautās Mikolajevas apgabalā, un tajā dzīvoja ap 34 tūkstoši iedzīvotāji.

Novogradas-Voļinskas pilsētā un tās apkaimē dzīvoja 62 tūkstoši cilvēki, un tā atrodas 210 km uz rietumiem no Kijevas un 312 km uz austrumiem no Ļvovas.

Leave a reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *