Mai 25

Rīgas Metropoles pašvaldības tiksies ar Ukrainas pilsētu mēriem

Ceturtdien, 26.maijā pulksten 11.00 notiks Rīgas plānošanas reģiona un Rīgas un Pierīgas pašvaldību apvienības “Rīgas Metropole” pašvaldību tikšanās ar Ukrainas pašvaldībām un Ukrainas Mazo pilsētu asociāciju par sadarbības un atbalsta iespējām Ukrainai.

Māris Sprindžuks

Māris Sprindžuks

Tikšanās laikā Rīgas un Pierīgas pašvaldību apvienība “Rīgas Metropole” parakstīs sadarbības memorandu ar vairākām Ukrainas pilsētu pašvaldībām – Novogradas-Voļinskas pilsētas domi, Voznesenskas pilsētas domi un Trostjanecas pilsētas domi.

Māris Sprindžuks, Rīgas plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētājs, “Rīgas Metropole” līdzpriekšsēdētājs un Ādažu novada domes priekšsēdētājs: “Mūsu reģiona pašvaldības pastāvīgi sniedz palīdzību Ukrainai, bet ir skaidrs, ka šī palīdzība būs nepieciešama arī turpmāk. Šāda sadraudzības tikšanās ir svarīga ne tikai pašvaldību, bet arī mūsu uzņēmēju un iedzīvotāju līmenī, lai izprastu problēmas un rastu jaunas iespējas palīdzībai. Katrā ziņā kopš kara sākumā mūsu dienaskārtībā ir Ukraina, un ukraiņi var rēķināties ar mūsu “plecu” atbalstam.”

 

 

Edvards Smiltēns

Edvards Smiltēns, Rīgas plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētāja vietnieks, “Rīgas Metropole” līdzpriekšsēdētājs un Rīgas vicemērs: “Rīga un visas Rīgas Metropoles Pierīgas pašvaldības bijušas konsekventas savā atbalstā Ukrainai no kara pirmās dienas. Ciešu kontaktu izveidošana ar Ukrainas pašvaldību vadītājiem ļaus daudz precīzāk un izsvērtāk apzināt un organizēt to palīdzību, kas šobrīd visvairāk nepieciešama kara skartajām pilsētām un ciemiem. Tas veidos arī ilgtermiņa sadarbības platformu Ukrainas pēckara atjaunotnes procesam.”

 

 

 

Oksana Kiriļuka, Ukrainas Mazo pilsētu asociācijas izpilddirektore: “Projekta mērķis ir vispusīga palīdzība, sadarbības un sadraudzības attiecību veidošana, Ukrainas un Latvijas vietējo pašvaldību partnerības stiprināšana kara laikā, kas varētu perspektīvā palīdzēt atjaunot Ukrainu.”

Pasākumu atklās Ukrainas Mazo pilsētu asociācijas priekšsēdētājs un Ukrainas īslaicīgi okupēto teritoriju reintegrācijas ministra vietnieks Pāvels Kozirevs, Ukrainas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijas Republikā Oleksandrs Miščenko, Rīgas plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētājs, Rīgas Metropoles līdzpriekšsēdētājs, Ādažu novada domes priekšsēdētājs Māris Sprindžuks un Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdētājs Gints Kaminskis.

No Ukrainas puses ar uzrunām uzstāsies Mikola Borovets, Novogradas-Volinas pilsētas domes priekšsēdētājs, Volodimirs Šmatko, Čotkovas pilsētas domes priekšsēdētājs, Jevgeņijs Veļčko, Voznesenskas pilsētas domes priekšsēdētājs, un Ivans Kaminskis, Slobožanskas ciema padomes priekšsēdētājs. Ar Latvijas pašvaldību pieredzes stāstiem dalīsies Rīgas plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētāja vietnieks, “Rīgas Metropole” līdzpriekšsēdētājs un Rīgas vicemērs Edvards Smiltēns, Saulkrastu novada domes priekšsēdētājs Normunds Līcis un Ķekavas novada domes priekšsēdētājs Juris Žilko.

Tikšanās notiks attālināti, Zoom platformā, kā arī to tiešraidē būs iespējams skatīties Facebook/RīgasPlānošanasReģions un Facebook/RīgasMetropole.

Vairākas no Ukrainas pilsētām, ar kurām tiks parakstīts sadarbības memorands, ir cietušas no Krievijas armijas militāriem uzbrukumiem. 2022. gada 24. februārī Trostjanecas pilsētai (atrodas 35 km līdz Krievijas robežai un tajā dzīvo 27,8 tūkstoši iedzīvotāju) uzbruka un to ieņēma Krievijas karaspēks līdz Ukrainas spēki to atbrīvoja 2022. gada 26. martā. Tajā dzīvo 27,8 iedzīvotāju un to pamatoti uzskata par šokolādes galvaspilsētu, pateicoties tās izcilajiem ražošanas sasniegumiem.

 Voznesenskas pilsēta atrodas karadarbībai pakļautās Mikolajevas apgabalā, un tajā dzīvo ap 34 tūkstoši iedzīvotāji. Novogradas-Voļinskas pilsētā un tās apkaimē dzīvo 62 tūkstoši cilvēki, un tā atrodas 210 km uz rietumiem no Kijevas un 312 km uz austrumiem no Ļvovas.

PROGRAMMA

Leave a reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *