Apr 01

Rīgas Metropole piedalās Ilgtspējīgas mobilitātes darba grupas pirmajā sanāksmē

Rīgas Metropole piedalījās pirmajā Ilgtspējīgas mobilitātes darba grupas sanāksmē, kas veltīta darba grupas uzdevumu apspriešanai un kopīgu dalībnieku mērķu nospraušanai.

Sanāksmē tika pārrunāti jautājumi, kas saistās ar veicamajām darbībām, termiņiem un ES prasībām un tendencēm. Tika pārrunāti jautājumi saistībā ar ES un Latvijas transporta enerģijas regulējumu, kā arī “Fit for 55” pakotnes ietekmi uz Latvijas transporta sektoru.

Iepazīšanās sanāksmē ar īsu izklāstu par galvenajiem jautājumiem uzstājās pārstāvji no Satiksmes ministrijas, Ekonomikas ministrijas un Fizikālās enerģētikas institūta.

Sanāksmes dalībnieku prezentācijas:

Šī gada februārī tika nolemts izveidot Nacionālās enerģētikas un klimata padomes Ilgtspējīgas mobilitātes darba grupu, kuru vada Satiksmes ministrija.

Starp darba grupas galvenajiem uzdevumiem var minēt prioritāšu un potenciālos rīcības virzienu transporta jomā noteikšanu, kā arī nepieciešamību identificēt izmaiņas nacionālajā likumdošanā, lai transporta sektors sniegtu ieguldījumu Nacionālajam klimata un enerģētikas plānam, kā arī izvērtēt esošo situāciju un sniegt priekšlikumus par 3 pamatblokiem – infrastruktūru, pilsētvidi un paradumu maiņas ietekmējošajiem faktoriem.

Leave a reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *