Okt 21

Ar Rīgas Metropoles atbalstu notiek otrais vebinārs ukraiņu pašvaldībām par attālināta mācība procesa organizēšanu

Piedaloties vairāk nekā 70 Ukrainas pašvaldību pārstāvjiem, šonedēļ kopā ar Ukrainas Mazo pilsētu asociāciju notika otrais seminārs vebināru ciklā, kas tika veltīts pieredzes stāstiem par attālināta mācību procesa nodrošināšanu vispārējās izglītības iestādēs Latvijā.

Arī Rīgas Metropoles pašvaldībām šis bija izaicinājuma laiks, jo īsā laikā bija jāpielāgo mācības un skolas attālinātam vai daļēji attālinātam mācību procesam. Mācību procesa organizēšana, darbs ar skolēniem un vecākiem, skolotāju sagatavošana, materiāli tehniskās bāzes sagatavošana, brīvpusdienu bērniem organizēšana, ārpus stundu nodarbību organizēšana.

No Valsts izglītības satura centra (VISC) un projekta Skola2030 piedalījās Normunds Rečs, VISC Vispārējās izglītības departamenta direktors; Kaspars Špūle, VISC Vispārējās izglītības pārbaudījumu nodaļas vadītājs; Rinalds Rudzītis, projekta Skola2030 Digitālās struktūrvienības vadītājs, kas pastāstīja par reformu Latvijas vispārējā izglītībā (projekts Skola2030 – mācību saturs un mācīšanas pieeja; jaunā valsts pārbaudes darbu sistēma; izglītības iestāžu digitalizācija); par attālinātām mācībām Covid-19 pandēmijas laikā, kā arī iepazīstināja ar projekta Skola2030 digitālajiem produktiem.

Vebinārā savos pieredzes stāstos dalījās arī metropoles pašvaldības. Rīgas pieredzē dalījās Rīgas domes Izglītības pārvaldes departamenta Administratīvās pārvaldes priekšniece Lāsma Lancmane un Rīgas 22.vidusskolas direktore Irina Romanova. Par Ādažu novada pieredzi vebinārā pastāstīja Ādažu vidusskolas direktora vietniece Liāna Pumpure.

  • Noderīgi bija uzzināt, ka attālinātu mācību laikā eksāmenos un valsts pārbaudes darbos atzīmes uzlabojušās.
  • Pedagogi un bērni īsā laikā uzlabojuši savas tehnoloģiskās prasmes.
  • Radītas un pilnveiodtas jaunas platformas mācību satura labākai apguvei – nākotnē plānots vēl vairāk attīstīt digitālās mācību apguves prasmes.
  • Trūkums – pieauga nepieciešamība pēc psihologa/ skolu sociālā pedagoga atbalsta skolēniem un skolotājiem Covid-19 attālināto mācību procesa rezultātā.
18
Sasniegti cilvēki
2
Engagements
Rādīt ierakstu augstāk
Tu un Juris Žilko

Leave a reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *