Jūn 21

Ukrainas pilsētas Trostjanecas mērs pārrunās sadarbības iespējas ar Rīgas vicemēru, Rīgas Metropoles līdzpriekšsēdētāju Edvardu Smiltēnu

Trešdien, 22. jūnijā,  Rīgas un Pierīgas pašvaldību apvienības “Rīgas Metropole” un Ukrainas pilsētu sadarbības ietvaros Rīgā viesosies Ukrainas pilsētas Trostjanecas mērs Jurijs Bova. Jūnija sākumā “Rīgas Metropole” noslēdza sadarbības memorandu ar vairākām Ukrainas pilsētām, tostarp Trostjanecu.

Vizītes ietvaros Trostjanecas domes priekšsēdētājs tiksies ar Rīgas domes vicemēru un “Rīgas Metropole” līdzpriekšsēdētāju Edvardu Smiltēnu, ar kuru pārrunās aktuālo situāciju pilsētā Ukrainā un iespējamos sadarbības virzienus sociāli ekonomiskās attīstības jomā starp Rīgas Metropoles pašvaldībām un Trostjaņecas kopienu, kā arī augstākās izglītības, tostarp IT un arhitektūras jomā.

Jurijs Bova viesosies arī Rīgas Tehniskās universitātes studentu pilsētiņā (RTU Campus in Ķīpsala), kā arī RTU telpās pārrunās izglītības, inovāciju un jauno tehnoloģiju attīstības iespējas ar RTU Asoc. prof. Dr. sc. ing. Igoru Tipānu, Rīgas Tehniskās universitātes rektora vietnieku starptautiskajā akadēmiskajā sadarbībā un ārzemju studentu apmācībā.

Jurijs Bova vada Trostjanecas pilsētas domi jau kopš 2005.gada, sešus domes sasaukumus pēc kārtas.

Šī gada 24. februārī Trostjanecas pilsētai (atrodas 35 km līdz Krievijas robežai un tajā dzīvo 27,8 tūkstoši iedzīvotāju) uzbruka un to ieņēma Krievijas karaspēks līdz Ukrainas spēki to atbrīvoja 2022. gada 26. martā. Tajā dzīvo 27,8 iedzīvotāju un to pamatoti uzskata par šokolādes galvaspilsētu, pateicoties tās izcilajiem ražošanas sasniegumiem.

Leave a reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *