Aug 16

Rīgas Metropoles pašvaldības ar ekonomikas un labklājības ministriem pārrunās nepieciešamo atbalstu energoresursu izmaksu sadārdzinājuma segšanai

Rīgas un Pierīgas pašvaldību apvienība “Rīgas Metropole” ceturtdien, 18. augustā pulksten 13.00, biedru sanāksmē uzaicinājusi uz tikšanos ekonomikas ministri Ilzi Indriksoni un labklājības ministru Gati Eglīti, lai pārrunātu nepieciešamo atbalstu pašvaldībām un iedzīvotājiem saistībā ar energoresursu sadārdzinājumu rudens/ ziemas periodā.

Kā norāda “Rīgas Metropole” līdzpriekšsēdētājs un Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Edvards Smiltēns, pašvaldības jau šobrīd gatavojas reālistiskajam scenārijam, un tās vēlas sadzirdēt arī no valsts puses pietiekamu apzināšanos situācijas nopietnībai, jo pašvaldību iespējas pašu spēkiem tikt galā ar gaidāmo situāciju ir ļoti ierobežotas.

“Mēs Rīgas Metropoles pašvaldībās jau gada sākumā saskārāmies ar budžetu pārplānošanu saistībā ar energoresursu pieaugumu un nepieciešamību atbalstīt kara bēgļus no Ukrainas. Šobrīd, redzot patieso izmaksu palielinājumu, saprotam, ka ir jāgatavojas daudz lielākam energoresursu izmaksu pieaugumam, kā arī prognozējam, ka būtiski pieaugs to iedzīvotāju skaits, kuriem būs vajadzīgs pašvaldības atbalsts izdzīvošanai. Tāpēc ir svarīgi ar atbildīgo nozaru ministriem pārrunāt gaidāmo valsts atbalstu un sadarbības formātu, lai nodrošinātu gan pašvaldību funkciju pilnvērtīgu izpildi, gan arī aizsargātu to sabiedrības daļu, kura, neraugoties uz to, ka šobrīd neatrodas riska grupā, var nokļūt palīdzības lūdzēju lomā,” norāda Edvards Smiltēns.

Pašvaldības jau šobrīd veic priekšdarbus, lai samazinātu izmaksas, paredzot papildu energotaupības pasākumus. “Rīgas Metropoles” biedru sapulcē tās dalīsies ar saviem plāniem, kā arī uzklausīs Rīgas valstspilsētas pašvaldības sagatavotās plānotās rīcības enerģijas patēriņa samazinājumam.

Biedru sapulce notiks attālināti.

Leave a reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *