Aug 09

Rīgas Metropole aicina iedzīvotājus ziedot Ukrainas slimnīcām

Rīgas un Pierīgas pašvaldību apvienība “RĪGAS METROPOLE”  aicina iedzīvotājus ziedot finanšu līdzekļus labdarības aktivitāšu ietvaros Ukrainas atbalstam sagādāto medicīnisko aparatūru, medikamentu, tehnisko palīglīdzekļu un citu lietu nogādei Ukrainas slimnīcām, kurām tās ir visvairāk nepieciešamas. Ziedojumu konts transporta izdevumu segšanai.

Krievijas uzbrukuma rezultātā Ukrainā tiek sagrautas slimnīcas, cieš civiliedzīvotāji, akūta palīdzība nepieciešama ievainotajiem aizstāvjiem. Ukrainas slimnīcās trūkst aparatūras, medikamentu, tehnisko palīglīdzekļu un citu lietu. Medicīnas preces ir gatavas ziedot Īrijas un Lielbritānijas slimnīcas, bet šie ziedojumi ir jānogādā Ukrainā par saviem līdzekļiem. Visu koordināciju ir uzņēmušies brīvprātīgie, kas radījuši unikālu sistēmu M-Help.com, kas apvieno ziedotājus un Ukrainas slimnīcu pieprasījumus. Saņemti jaunākie ziedojumi – vairāk nekā 169 funkcionālās gultas, 88 paletes ar higiēnas precēm un medicīnas aizsargaprīkojumiem, mediķu apģērbi, rentgena aparāti, slimnīcas mēbeles un daudz kas cits. Katras humānās palīdzības kravas izmaksas sastāda ap 4500 eiro no Īrijas/Lielbritānijas uz Ukrainu. Katra krava ir vairāku desmitu, pat simtu tūkstošu eiro vērtībā. Palīdzēsim Ukrainas slimnīcām un popularizēsim Latvijas vārdu pasaulē.

M-Help.com ir Latvijā radīta, starptautiskas komandas veidota vienota medicīniskās palīdzības pieprasījumu sistēma, kurā jau ap 60 Ukrainas slimnīcas vienoti sniedz tajā savus parakstītos palīdzības lūgumus. M- Help starptautiskā komanda tos tulko, apstrādā, identificē, piešķir zālēm zāļu kodus, ievades veidus, atrod analogus, piešķir informāciju par temperatūru režīmiem, zālēm utt., pieprasa un pievieno vajadzīgos papildus dokumentus, tālāk ar šiem lūgumiem M-Help brīvprātīgo komanda vēršas pie slimnīcām un labdarības fondiem visā pasaulē. Kopš projekta sākuma ir izdevies savākt un palīdzēt nogādāt Ukrainas slimnīcām medicīnas iekārtas, funkcionālās gultas, operāciju zāļu aprīkojumu, higiēnas preces, medicīnas materiālus, ratiņkrēslus un medikamentus vairāku miljonu eiro apmērā.

#MedicalHelpUkraine #StandWithUkraine

Leave a reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *