Jan 25

Biedru sapulcē plānots ievēlēt otru līdzpriekšsēdētāju

Šī gada 26. janvārī notiks biedrības “Rīgas Metropole” biedru sapulce, kurā plānots ievēlēt otru biedrības līdzpriekšsēdētāju, kas pārstāvēs Rīgas valstpilsētu.

Šim amatam no Rīgas domes puses tiek virzīts Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Edvards Ratnieks. Par amatu savienošanu iepriekšējā nedēļā nobalsoja Rīgas domes deputāti.

Iepriekšējā Rīgas un Pierīgas pašvaldību apvienība “Rīgas Metropole” sēdē decembrī tika ievēlēti jauni valdes locekļi, kā arī tās vadību – par Rīgas Metropoles līdzpriekšsēdētāju un valdes locekli kļuva Ādažu novada domes priekšsēdētāja Karīna Miķelsone. Valdē tika ievēlēts arī Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis un Salaspils novada domes priekšsēdētājs Raivis Anspaks.

Ievēlot otru līdzpriekšēdētāju, noslēgsies izmaiņas, kas tika veiktas, ņemot vērā, ka pēc vēlēšanām Saeimā un valdībā darbu uzsākuši apvienības iepriekšējie līdzpriekšsēdētāji Edvards Smiltēns un Māris Sprindžuks, kā arī valdes locekļi – Uģis Mitrevics un Raimonds Čudars.

Jaunā Rīgas Metropoles vadība turpinās iesākto darbu metropoles reģiona stiprināšanā. Rīgas metropole kā galvaspilsētas reģions ir ekonomiski attīstītākais Latvijā. Mērķtiecīga un vienota Rīgas un Pierīgas sadarbība notiek tikai kopš apvienības “Rīgas Metropole” izveides, tādēļ šis iesāktais virziens ir jāturpina, būtisku uzmanību pievēršot pie kopējas attīstības veicināšanas. Tāpat svarīgi valsts politikas plānošanas līmenī mainīt attieksmi pret reģionu, ņemot vērā metropoles reģiona intereses un potenciālu, kas vienlaikus sekmē kopējo valsts attīstību, kā arī turpināt īstenot metropoles reģiona mērogā dažādus investīciju projektus, izmantojot Eiropas Atveseļošanās un noturības mehānismu vai Kohēzijas politikas fondus.

Leave a reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *