Feb 09

Rīgas Metropoles līdzpriekšsēdētāji pārrunā ar Ukrainas Mazo pilsētu asociāciju tālāku sadarbību

Šonedēļ notika Rīgas Metropoles līdzpriekšsēdētāju Karīnas Miķelsones un Edvarda Ratnieka tikšanās ar Ukrainas Mazo pilsētu asociāciju.
“Rīgas Metropole novērtē Ukrainas cīņu par brīvību un turpinās atbalstīt Ukrainas pašvaldības. Es pārstāvu Rīgu un varu teikt, ka atbalsts Ukrainai nav samazinājies ne uz brīdi. Mēs šobrīd apsveram domu vēl vairāk atbalstīt ar telpām,” atzīst Edvards Ratnieks, Rīgas Metropoles līdzpriekšsēdētājs un Rīgas domes vicemērs.
“Mēs labprāt dalīsimies ar pieredzi un zināšanām par dažādiem ar Eiropas Savienības fondu apguvēm, kā arī ar jautājumiem un procesiem, ko esam jau apguvuši, esot Eiropas Savienībā. Piemēram, kā rīkot veiksmīgāk iepirkumus, kā īstenot zaļo kursu, īstenojot atjaunojamo resursu projektus, u.tml.,” norāda Karīna Miķelsone, Rīgas Metropoles līdzpriekšsēdētāja un Ādažu novada domes priekšsēdētāja.

“Esam pateicīgi Rīgas Metropolei par sniegto atbalstu Ukrainai, un mēs vēlētos to turpināt un vēl vairāk spēcināt šo sadarbību,” atzīst Oksana Kiriļuka, Ukrainas Mazo pilsētu asociācijas izpilddirektore.

Rīgas Metropole turpinās vebināru ciklu, kā arī jau tuvākajā laikā attālināti tiksies ar Ukrainas pilsētu mēriem.

Pērn Rīgas Metropole uzsāka vebināru ciklu Ukrainas pašvaldībām, kas notika Rīgas un Pierīgas pašvaldību apvienības “Rīgas Metropole” un Ukrainas pilsētu Novogradas-Volinskas, Voznesenskas un Trostjanecas noslēgtā sadarbības memoranda ietvaros. Tas tika parakstīts pērn. Visas sadraudzības pilsētas un to apkārtne ir cietušas no Krievijas izraisītā kara.

2022.gadā novadīti četri vebināri par sekojošām tēmām: Par sadarbību enerģijas taupības virzienā, par alternatīvās siltumapgādes sistēmām, par attālināta mācību procesa organizācijas pieredzi vispārizglītojošās izglītības iestādēs un projektu “Tava klase”, par Latvijas pieredzi zemes izmantošanas jautājumos, kooperatīvu dibināšanā un ieguvumiem, par Eiropas Savienības kopējo lauksaimniecības politiku, tās galvenajiem virzieniem, prasībām un atbalsta mehānismiem lauksaimniekiem un par Latvijas pieredzi ēku atjaunošanā.

Leave a reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *