Stopiņu novads

  11458
  Iedzīvotāji
  53,5
  Platība km²
  Stopiņi

  Administratīvais centrs: Ulbroka

  Ciemi: Dreiliņi, Saurieši, Upeslejas, Vālodzes, Līči, Dzidriņas, Rumbula, Cekule

  Interneta vietne: www.stopini.lv

  Stopiņu novads atrodas Latvijas centrālajā daļā, Rīgas plānošanas reģionā. Novads robežojas ar galvaspilsētu Rīgu un ietilpst Lielrīgas aglomerācijā. Stopiņu novada teritorija aizņem 53,5 km².

  Stopiņu novadam ir kopīgas robežas ar Garkalnes, Salaspils un Ropažu novadu. Attālums no Stopiņu novada administratīvā centra līdz Rīgai – 5 km, līdz Salaspilij – 21 km, līdz Ogrei – 26 km. Novada teritoriju šķērso Rīgas apvedceļš A4 (Baltezers – Saulkalne), autoceļš P2 (Juglas papīrfabrikas ciemats – Upesciems), autoceļš P4 (Rīga – Ērgļi), autoceļš P5 (Ulbroka – Ogre) un dzelzceļa līnijas Rīga – Ērgļi un Rīga – Krustpils. Gar dienvidu robežu stiepjas Rīgas – Daugavpils šoseja A6. Stopiņu novada teritorijā perspektīvā paredzēts izbūvēt maģistrāles E22 ievadu Rīgā.

  Stopiņu novadā ir pieejams sabiedriskais transports – autobusu maršruti savieno novada ciemus ar novada administratīvo centru Ulbroku, kā arī ar Rīgu, Salaspili un Ropažiem. Rumbulas iedzīvotājiem ir iespēja izmantot pasažieru vilciena pakalpojumus.

  Stopiņu novads ir viena no nedaudzajām Latvijas pašvaldībām, kur iedzīvotāju skaits pēdējo desmit gadu laikā palielinās. Iedzīvotāju daudzuma pieaugums noticis, galvenokārt pateicoties iedzīvotāju iekšējai migrācijai valstī. Saskaņā ar CSP datiem, kopš 2000.gada iedzīvotāju skaits Stopiņu novadā ir pieaudzis par gandrīz 52%. Lielākais iedzīvotāju skaita pieaugums saistīts ar individuālās dzīvojamās apbūves un daudzdzīvokļu māju apbūves attīstību. Lielākais iedzīvotāju īpatsvars dzīvo novada centrā Ulbrokā.