Inčukalna novads

  8167
  Iedzīvotāji
  112
  Platība km²
  Inčukalns

  Administratīvais centrs: Inčukalns

  Apdzīvotās vietas: Vangažu pilsēta, Inčukalna pagasts, Gauja, Egļupe

  Interneta vietne: www.incukalns.lv

  Inčukalna novads savulaik tika saukts par zaļajiem vārtiem uz Vidzemi. Šodien mūsu novads ir vārti arī uz galvaspilsētu. Tomēr visvairāk mēs par savu novadu mīlam teikt – iespēju novads. Šeit iespēju netrūkst. Inčukalna novadā ir gan iespēja atpūsties, gan aktīvi līdzdarboties gan dažādās kultūras aktivitātēs, gan novada attīstībā.

  Inčukalna novads atrodas Vidzemē, ~ 35 km attālumā no Rīgas. Pašvaldība robežojas ar Ropažu, Siguldas, Sējas, Krimuldas, Ādažu un Garkalnes novadiem. Lielākoties novadā uzņēmumi darbojas mežizstrādes, kokapstrādes, metālapstrādes, betonražotnes, kažokādu apstrādes un pakalpojumu sniegšanas nozarēs.

  Novads ir bagāts ar mežiem, tie aizņem 63% no kopējās novada teritorijas. Novadā ir arī smilts, grants un kūdras atradnes.
  Teritoriju šķērso valsts galvenie autoceļi Rīga – Sigulda – Igaunijas robeža (Veclaicene) (A2), Inčukalns – Valmiera – Igaunijas robeža (Valka) (A3) un reģionālais autoceļš Inčukalns – Ropaži – Ikšķile (P10), kā arī dzelzceļa līnija Meitene – Jelgava – Rīga – Lugaži.